Sport

Shkarkohet Elvis Plori, Vllaznia zyrtarizon Mirel Josën si trajner të ri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:36 - 15/05/22 |
Opi Nion

Klubi i Vllaznisë ka shkarkuar trajnerin Elvis Plori, pasi u mundën nga Tirana me rezultatin 3-1 në shtëpi.

Pas falënderimeve për kontributin e Plorit, klubi kuqeblu ka prezantuar edhe trajnerin e ri të skuadrës.

Në një njoftim zyrtar bëhet e ditur se Mirel Josa do të jetë trajneri i ri i Vllaznisë.

Klubi i Futbollit Vllaznia njofton se ka vendosur me mirëkuptim largimin nga pozicioni i trajnerit të pare Elvis Plorin. Falënderojmë trajnerin Plori për të gjithë kontributin e dhënë gjatë këtyre 2 viteve për ringritjen e klubit tone dhe i urojmë shumë suksese ne sfidat e ardhshme në pozicionin teknik brenda klubit tonë.

Klubi i Futbollit Vllaznia ka vendosur t’i ofrojë të gjithë besimin dhe mbështetjen e duhur trajnerit të njohur dhe me eksperiencë Mirel Josa në drejtimin e pankinës kuqeblu. I urojmë fat dhe suksese në përmbushjen e objektivave sezonale dhe në vazhdimësi në drejtimin e Vllaznisë. Mirë se erdhe MJESHTËR!”, thuhet në njoftimin e klubit shkodran.

Pas