Bota

Shifra të larta infektimesh nga Covid në Itali, shënohen 69 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:57 - 08/09/21 |
Opi Nion

Italia raportoi në 24 orët e fundit 69 vdekje nga koronavirusi.

Sipas ministrisë së Shëndetësisë numri i infektimeve ditore me COVID-19 u rrit në 5,923 nga 4,720.

Bëhet me dije gjithashtu se Italia ka regjistruar 129,707 vdekje të lidhura me Covid-19 që nga shpërthimi i saj në shkurt të vitit të kaluar, numri i dytë më i lartë në Evropë pas Britanisë dhe i teti më i lartë në botë.

Teksa vendi ka raportuar 4.59 milion raste deri më tani./Opinion.al

Pas