Aktualitet

Punimet në kabina lënë pa drita Tiranën, OSHEE njofton për zonat e prekura


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:27 - 08/09/21 |
Opi Nion

OSHEE ka bërë me dije se nesër, si pasojë e punimeve në disa kabina, do të stakohet energjia elektrike, duke nisur nga ora 09:00-16:00.

Nëpërmjet një njoftimi zyrtar theksohet se zonat që do të mbeten pa energji elektrike do të jenë:

Zona pranë shinave të trenit

një zonë në Paskuqan

Liqenin e Thatë

Xhamisë së Tabakëve

Bulevardin Bajram Curri.

Njoftimi i OSHEE:

Pershendetje/Njoftim për abonentët #Tiranë
Stakim, 9 shtator

Në vijim të investimit për fuqizimin e rrjetit të shpërndarjes, nesër, 9 shtator do të kryhen punime në disa kabina gjatë intervalit kohor 09:00-16:00. Pa energji do të mbeten këto zona në Tiranë:

Pjesërisht: zona pranë shinave të Trenit , zona pranë “Coca Cola” dhe Paskuqan, Pallati “Rinia 04” te Liqeni i That

Pjesërisht: zona pranë Xhamisë së Tabakeve , rruga “Shyqyri Ishmi”, dhe njw pjesw e pallateve nw Bulevardin “B.Curri”ë.

Pas