Aktualitet

Certifikatë dhe test COVID, si mund të udhëtoni drejt Belgjikës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:00 - 08/09/21 |
Opi Nion

Aeroporti “Nënë Tereza” bën me dije se të gjithë pasagjerët që udhëtojnë nga Shqipëria drejt Belgjikës që nuk janë rezident në Belgjikë duhet të jenë të pajisur me Çertifikatën e Vaksinës ose Testin PCR dhe të testohen përsëri në ditën e 7.

Po ashtu, udhëtarët duhet të paraqesin provë të kalimit të infeksionit Sars-Cov2, e vlefshme deri në 6 muaj pas shërimit.

Të gjithë personat që udhëtojnë drejt Belgjikës dhe janë rezident Belgjikë duhet të testohen në ditën e parë ose të dytë, të testohen përsëri në ditën e 7,  të paraqesin provë të kalimit të infeksionit Sars-Cov2, e vlefshme deri në 6 muaj pas shërimit. Fëmijët nën moshën 12 vjeç përjashtohen nga detyrimi i testit molekular.

Pas