Aktualitet

Shi e borë dhe temperaturat bien deri në -4 gradë C,  parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:19 - 12/12/21 |
Opi Nion

Mbetet edhe dita e diel gjatë paradites në ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke sjellë reshje të pakta shiu e dëbore.

Pas mesditës moti përmirësohet gradualisht duke spostuar vranësirat dhe reshjet drejt kufirit Lindor, ndërsa pjesa tjetër e vendit paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen djeshëm në mëngjes duke shënuar -4°C në verilindje po ashtu rënie sjellin edhe orët e mesditës duke zbritur maksimumin në 10°C.

Era do të fryjë mesatare deri e forte me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi permanent Veri-Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4-5 ballë.

Pas