Aktualitet

Sherri tek zyrat e LSI, kush është kandidati për deputet i përfshirë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:51 - 18/04/21 |
Opi Nion

Zbardhen detaje të reja nga sherri pranë zyrave të LSI në Sauk të Tiranës, ndodhur mesnatën e kaluar.

Bëhet me dije se në konflikt është përfshirë edhe kandidati për deputet në listën e LSI për Tiranën, Klodian Doka, i renditur i 32-ti, transmeton News24.

Ndërkohë, nga sherri me thika ka mbetur i plagosur vëllai i kandidatit për deputet, Roland Doka, si dhe shtetasi Oltjan Doka.

Deri tani bëhet me dije se në sherr janë përfshirë E. S., 26 vjeç, A. M., 25 vjeç dhe S. K., 34 vjeç, si dhe vëllezërit K.D., 30 vjeç, E. D., 23 vjeç dhe R. D., 27 vjeç.

Si pasojë e konfliktit janë dëmtuar lehtë me sende të  forta  shtetasit K. D dhe E. D, si dhe është dëmtuar me mjet prerës shtetasi R. D, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën“, njoftojnë autoritetet.

Tashmë ka nisur hetimi për këtë ngjarje dhe po punohet për kapjen e tre të rinjve që plagosen 3 vëllezërit./Opinion.al

Pas