Aktualitet

Sherr në lokal pas mesanate, një person qëllohet me automatik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:48 - 21/08/20 |
Al Do

Një person ka mbetur i plagosur pas një konflikti të çastit në fshatin Bishnicë të Pogradecit.

Personi me iniciale B.Sh ka qenë deri në orët e vona në një lokal ku ndodhej edhe 35-vjeçari A.Ç. Mes tyre ka nisur një konflikt që ka degraduar në përdorimin e armëve.

Rreth orës 02:00,  A. Ç., ka plagosur me automatik shtetasin B. Sh., i cili aktualisht ndodhet në Spitalin e Pogradecit, jashtë rrezikut për jetën.

Autori i dyshuar është larguar me shpejtësi nga vendngjarja, ndërkohë arma e zjarrit është gjetur dhe sekuestruar.

Policia, po punon për kapjen e shtetasit A. Ç., si edhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./ Opinion.al

Pas