Kryesore

Shënohet një tjetër viktimë nga koronavirusi në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:43 - 23/05/20 |
el ida

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar vdekjen e një pacienteje 64-vjecare në Spitalin Infektiv të Tiranës.

Ministria sqaron se ajo ishte e shtruar prej 3 javësh në spital, në gjendje të rëndë. Bëhet e ditur se pacientja vuante prej 4 muajsh nga limfoma e trurit.

Me vdekjen e saj, viktimat numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri shkon në 32.

“Mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 64-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e cila ishte e shtruar prej 3 javësh në spital, në gjendje të rëndë. 64-vjeçarja që vuante prej 4 muajsh nga limfoma e trurit, nuk arriti dot të mbijetonte, pavarësisht mjekimit intensiv dhe përpjekjeve të stafit mjekësor”, njofton Ministria./Opinion.al

Pas