Aktualitet

Shembet ura e Bahçallëkut në ShkodërBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:53 - 20/11/22 |
Opi Nion

Është shembur ura e vjetër e Bahçallëkut në hyrje të qytetit të Shkodrës si pasojë e reshjeve të dendura të shiut që kanë përfshirë territorin e vendit ditën e sotme.

Sipas “Klan News”, mbeturinat e saj po përplasen me urën e rë të Bahçallëkut, gjë që i ka detyruar autoritetet të ndalojnë qarkullimin mbi urën e re për arsye siguri.

Ndërkohë, reshjet e shiut kanë sjellë përmbytje të tokave, banesave,si dhe ndërprerje të energjisë.

Sakaq, dalja nga shtrati e përrenjve ka lënë nën ujë rreth 400 hektarë tokë në Njësinë Administrative Ana e Malit. Si pasojë e përmbytjeve dy familje në Shkodër dhe tre në Malësinë e madhe janë evakuuar, ndërsa disa banesa të tjera rrezikojnë të përmbyten.

Pas