Kryesore

Sërish tërmet në Greqi, lëkundjet ndihen dhe në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:49 - 04/03/21 |
Opi Nion

Një tërmet i fuqishëm,5.8 i shkallës Rihter, lëkundi këtë të enjten Elassona të Greqisë, sipas një vlerësimi paraprak nga Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinës.

Mediat greke theksojnë se epiqendra u raportua 17 kilometra në jugperëndim të Elassona, në zonën e Tyrnavos. Kujtojmë që edhe ditën e djeshme  kjo zonë është lëkundur nga një tjetër tërmet 6 ballë.

Ndërkaq, bëjmë me dije se lëkundjet janë ndjerë edhe në Shqipëri./Opinion.al

Pas