Aktualitet

Çomo në PS, reagon Pipero: Lajm i mirë për politikën, i keq për Infektivin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:09 - 04/03/21 |
Opi Nion

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka komentuar ditën e sotme lëvizjen e Shefes së Infektivit Najada Çomo drejtë Partinë Socialiste, pas ftesës së kryeministrit Edi Rama.

I ftuar në ABCNews, Pipero e cilësoi lëvizjen e Çomos si lajm të mirë për politikën shqiptare dhe lajm të keq për spitalin Infektiv.

“Unë besoj se ky është një lajm i mirë për parlamentin. Është një lajm jo i mirë për Infetkivin se Najada është një nga shtylla kryesore, ka eksperiencën përkushtimin. Ka dhënë dhe po vazhdon të japë diçka. Fakti që u thirr nuk na  bën xheloz por ndihemi të përfaqësuar”, tha Pipero./Opinion.al

Pas