Rajoni

Sërish numër i lartë viktimash dhe infektimesh në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:16 - 24/08/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 1.901 raste pozitive me Covid 19, nga 10.848 testime të kryera.

Fatkeqësisht numri i viktimave ka qenë i lartë, pasi  kanë humbur jetën 13 qytetarë.

Sot janë shëruar 443 qytetarë, duke çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 107.999.

Në total numri i rasteve aktive në vend është 21.922./Opinion.al

 

 

Pas