Sport

Sergio Aguero rrezikon Kupën e Botës për shkak dëmtimi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:51 - 17/04/18 |
b.f

Sulmuesi i Manchester City, Sergio Aguero rrezikon Botërorin e Rusisë për shkak të një dëmtimi në gju.

Argjentinasi mungoi në katër ndeshje që skuadra e Liverpool zhvilloi, duke u rikthyer nga rikuperimi në ndeshjen ndaj Manchester United, por luajti shumë pak minuta sepse nuk mund të vraponte dot.

Për këtë sulmuesi i Manchester City ka shkuar në Barcelonë dhe është konsultuar me Dr. Ramon Cugat ku i është rekomanduar  të operohet nga dëmtimi që ka marrë në gju.

29 vjeçari do të mungojë në pjesën e mbetur të sezonit me Manchester City dhe ekziston mundësia që të mungojë edhe në Botëror, por argjentinasi është i sigurt se do t’ia dalë mbanë.

Pas