Aktualitet

Sekuestrohet makina e blinduar e Edmond Kosenit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:42 - 22/09/20 |
Opi Nion

Policia ka sekuestruar në Peqin makinë e blinduar ish-drejtorit të Policisë së Elbasanit Edmond Koseni. Vetë Koseni është shoqëruar nga policia dhe më pas është lënë i lirë.

Edmond Koseni njihet si komisari i Peqinit të vitit 1997, i vetmi vend ku nuk u shpërthyen depot e armëve. Ai arrestoi Nehat Kullën e Tan Kateshin emra të famshëm të botës së krimit. Koseni u bë drejtori i parë në rang qarku në Policinë e Shtetit, duke administruar dhe drejtuar punën hetimore të 5 komisariateve.

Më pas ai u pezullua nga detyra  për më shumë se dhjetë vjet, i akuzuar për ushtrim të “torturës me pasoja të rënda”, ndërsa është akuzuar se dhunonte personat që ndaloheshin në momentin e shoqërimit në Komisariat.

Pas