Kronikë

Sekuestrohet drogë në Portin e Durrësit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:28 - 25/10/21 |
Opi Nion

Mbrëmjen e sotme është sekuestruar një sasi lënde narkotike në Portin e Durrësit.

Dyshohet se lënda narkotike është e llojit kokainë. Sipas informacioneve, lënda narkotike ishte e fshehur në një kamion dhe se kishte si destinacion Italinë.

Lënda narkotike u gjet pas një kontrolli të imtësishëm nga forca të policisë kufitare në kamionin i cili mësohet se ishte i ngarkuar me krom.

Policia bën me dije se ka ndaluar drejtuesin e kamionit, i cili ka deklaruar se nuk kishte dijeni për drogën. Deri më tani ende nuk dihet pesha e lëndës narkotike së sekuestruar./Opinion.al

Pas