Kronikë

Sekuestrohen mijëra euro të padeklaruara në Kapshticë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:40 - 06/09/21 |
Opi Nion

17.380 euro të padeklaruar janë sekuestruar nga shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë.

Autoritetet informojnë se sasia e parave është gjetur në çantën personale O. M., 57 vjeç, banues në Bishqem, Peqin.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprat penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”./ Opinion.al

Pas