Bota

Itali/ 3 977 raste të reja dhe 52 viktima nga COVID-19 në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:55 - 06/09/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Itali bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga koornavirusi 52 qytetarë.

Sipas njoftimit të autoriteteve, në Itali gjatë këtij harku kohor janë kryer 134 393 teste, nga të cilat rezultuan me koronavirus 3 361 persona.

Gjithashtu betejën me COVID në orët e fundit e kanë fituar 3 977 qytetarë, teksa në kujdesin intensiv janë shtruar 570 pacientë.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me Covid 4,574,787 persona mes të cilëve kanë humbur jetën 129,567 qytetarë./ Opinion.al

Pas