-Jetë dhe Stil

“Sekreti” që do ju ndihmojë të humbni kilet e tepërta


               Publikuar në : 15:24 - 28/07/19 |
xhu lia

Shumë persona përpiqen me mënyrat nga më të ndryshmet për të arritur rënien e kilogramëve të tepërt. Përveç një diete të shëndetshme dhe të balancuar ekziston një ‘sekret’ që do ju ndihmojë edhe më tepër për të humbur kilet e tepërta.

Sipas dietologëve çfarëdo që do të konsumoni duhet ta shënoni, pasi ky veprim do e bëjë gjithë punën për ju.

Në këtë mënyrë do të jeni më të vetëdijshëm për gjërat që i jepni trupit tuaj dhe ky detaj do të ndikojë në mënyrën si do hani në vazhdimësi.

Një tjetër mënyrë efikase është numërimi i kalorive si dhe të bëni llogaritë e duhura për të humbur kile./Opinion.al/

Pas