Aktualitet

Së shpejti fituesi/Rama: Aeroport në Vlorë e Kukës, aerodrom Gjirokastrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:41 - 06/02/21 |
el ida

Kryeministri Edi Rama është shprehur se shumë shpejt pritet të shpallet fituesi i garës ndërkombëtare për ndërtimin e aeroportit të Vlorës dhe Kukësit.

Gjithashtu ai pohoi se në Gjirokastër do të ndërtohen dy aerodrome turistike.

“Shpresoj që këto ditë të kemi fituesin e garës ndërkombëtare që u bë si legjenda e Rozafës, pandemia, hapje-mbyllje, kredia, etje. Këtu në Gjirokastër bëhet fjala për dy aerodrome, që do të jenë turistike”, pohoi Rama gjatë një takimi në Gjirokastër./Opinion.al

Pas