Kryesore

“S’e ngritët dorën se s’ju lë dirigjenti juaj”,Berisha-PS: Tipar narko-shteti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:53 - 12/05/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha, nga foltorja e Kuvendit ka shprehur edhe një herë indinjatën për mos votimin e rezolutës që dënonte gjenocidin serb në Serbrenicë.

Berisha e quajti qëndrim e deputetëve të Partisë Socialiste “tipar narko-shteti”.

“Tipar më kardinal i narko-shtetit u shfaq sot në këtë parlament, refuzimi i denoncimit të gjenocidit të Srebrenicës që e ka dënuar Parlamenti Eeuropian dhe kongresi i SHBA-ve dhe çdo vend tjetër i lirë, përveç Serbisë, Bjellorusisë dhe Vladimir Putinit. U bashkuat sot me ta, në aktin më të turpshëm, më të paimagjinueshëm, duke qenë vetë komb që ka pësuar gjenocide ciklike nga 84-1999. Se ngritët dorën se dirigjenti juaj s’ju lejon, civiliteti ju mungon. Ai që vihet përballë gjenocidit që shënon kulmimin e krimeve, vrasjet dhe përdhunimet. A jeni shqiptar ju apo jo?”,-tha ai./Opinion.al

Pas