Aktualitet

Sarandë, shoferi i furgonit të nxënësve i dënuar për vrasje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:02 - 05/11/15 |
b.f

SARANDË- Dje raportuam se një shofer furgoni që transportonte nxënës në shkollë është qëlluar me armë, por fatmirësisht nga viktima. Sot policia ka zbardhur ngjarjen, ku mësojmë se shoferi kishte qenë i dënuar më parë për vrasje. 72­vjeçari Luan Kokëdhima dhe vëllai i tij Bashkim Kodhima kanë qëlluar në drejtim të shoferit Fatos Lala në shenjë hakmarrje. Shoferi që transportonte nxënës dhe mësues në shkollën e Borshit kishte vrarë djalin e Luanit 16 vite më parë. Në 1999 kur ka ndodhur ngjarja Lala ishte dënuar më 7 vite burg.

*Ne foto furgoni i arsimit që u qëllua dje me armë në Sarandë

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. te shkretet femije shqiptare se me ke lihen ne kujdestari dhe se ne cfare mjeti te lodhur e te pasigurte hipin.

Pas