Politikë

Samiti i BE në Tiranë, kryeministri grek zbardh takimin me Edi RamënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:09 - 06/12/22 |
Opi Nion

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis ka zbardhur takimin me kryeministrin Edi Rama në Samitin BE-Ballkani Perëndimor.

Në një postim në llogarinë e tij në Twitter, Mitsotakis thotë se me homologun e tij shqiptar diskutuan rreth marrëdhënieve dypalëshe dhe rrugët që do të ndiqen për të forcuar t’i forcuar ato më tej.

Po ashtu, kryeministri grek deklaron se vendi i tij mbështet fuqishëm perspektivën evropiane të Shqipërisë.

“Me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, diskutuam të gjitha aspektet e marrëdhënieve dypalëshe dhe mënyrat me anë të të cilave mund t’i forcojmë ato. Greqia mbështet fuqishëm perspektivën evropiane të Shqipërisë”,-shprehet Mitsotakis./Opinion.al

Pas