Politikë

Salianji i kërkon Çuçit të heqë maskën me logon e PS, si reagoi ministri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:04 - 05/10/21 |
Opi Nion

Është shoqëruar me debate seanca e Komisionit të Sigurimit, mes ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi dhe deputetit të PD, Ervin Salianji.

Deputeti demokrat i kërkoi ministrit që të heqë maskën me logon e PS, pasi sipas tij, ministri përfaqëson të gjithë qytetarët.

Pas kërkesës së Salianjit, Çuçi vendosi të mos replikojë dhe hoqi maskën me logon e PS dhe mori një tjetër.

“Pavarësisht përkatësive partiake ne këtu jemi ne institucionin e Kuvendit dhe përfaqësojmë gjithë qytetaret shqiptare. Ministri i Brendshëm si përfaqësues i qeverise dhe qe paguhet me taksat nuk mund te qëndrojë ne salle me maske me logon e Partisë Socialiste. Ne nuk e pranojmë dhe e konsideroj provokim, reklamimi i simboleve partiake në institucione shtetërore, e ka bere rruge Rama nuk mund ta tolerojmë ne qe jemi te pranishëm”,-tha Salianji./ Opinion.al

Pas