Kronikë

Safet Bajri këkon lirimin me kusht: Nuk do përfshihem më në krime


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:17 - 15/05/22 |
Opi Nion

Safet Bajri, ‘i forti’ i Shkodrës ka kërkur lirimin me kusht kur i kanë mbetur për të shlyer edhe 10 muaj dënim.

ReportTv mëson se pak javë më parë në dyert e gjykatës së Tiranës Safet Bajri, ka kërkuar lirimin me kusht me argumentimin se nuk do të përfshihet më në krime. Kjo është kërkesa e dytë e Bajrit, ndërsa më herët atij i është refuzuar një kërkesë.

I dënuar nga Belgjika me 6 vite si pjesë e narkotrafikut, Bajri po e kryen dënimin në Tiranë. Ai shleu 3 vite në Bruksel dhe 2 vite e dy muaj i ka shlyer deri më tani në qelitë e burgut 302./Opinion.al

 

Pas