Aktualitet

Sa qytetarë kanë marrë vaksinën kundër COVID-19 në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:44 - 09/06/21 |
Opi Nion

6, 564 qytetarë kanë marrë doza të vaksinës kundër koronavirusit në vendin tonë gjatë 24 orëve të fundit.

Shifrat janë publikuar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetet sociale. Që nga fillimi i fushatës së vaksinimit, në Shqipëri janë kryer 816, 556 vaksinime.

Në 24 orët e fundit ministria e Shëndetësisë njoftoi se në vendin tonë janë regjistruar 18 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë viktimë.

Ndërkohë, po marrin trajtim spitalor 20 pacientë, nga të cilët 6 pacientë janë në terapi intensive./ Opinion.al

Pas