Aktualitet

Sa qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19 në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:18 - 26/05/21 |
Opi Nion

12,621 vaksinime janë kryer në 24 orët e fundit në Shqipëri. Shifrat janë publikuar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetet sociale.

Në total, që nga fillimi i fushatës në vendin tonë janë kryes 748 mijë vaksinime. Ndërkohë, vaksinimi po vijon me punonjësit e transportit publik.

Javët e fundit në vendin tonë është ulur ndjeshëm numri i viktimave dhe rasteve të reja. Në harkun e 24 orëve në vendin tonë nuk janë shënuar viktima nga COVID-19, ndërsa u regjistruan  15 raste të reja./Opinion.al

Pas