Kryesore

Sa firma janë mbledhur? Berisha: Nesër dorëzojmë firmat për Kuvendin Kombëtar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:05 - 09/11/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka njoftuar nga Pogradeci se ditën e nesërme do të dorëzohen 4200 firma të delegatëve për të thirr mbledhjen e Kuvendit Kombëtar.

Berisha tha se nëpërmjet mbledhjes së Kuvendit Kombëtar PD do të  bashkohet dhe do të marrë drejtimin e qeverisë.

“Për peng-kryetarin kam një lajm të hidhur dhe të gëzuar për të gjithë ju nesër dorëzohen 4200 firma të Kuvendit  Kombëtar. I them kryetarit pa parti, përkulu para firmave të anëtarëve të PD se 4200 kanë firmosur, do të vijnë në atë Kuvend 10 mijë të tjerë. Do jetë festa më e madhe e PD në historinë e saj, triumfi i saj dhe rikthimi i saj i plotë dhe i sigurt në fitoren vendimtare ndaj narko-shtetit”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas