Bota

COVID në Itali, 6032 raste të reja dhe 68 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:00 - 09/11/21 |
Opi Nion

Italia vijon të deklarojë shifra të larta të rasteve të reja me COVID-19. Autoritete shëndetësore bëjnë me dije se gjatë 24 orëve janë regjistruar 6032 infektime të reja, nga 645 689 testime të kryera.

Po gjatë këtij harku kohor, kanë humbur jetën 68 qytetarë nga COVID. Referuar të dhënave të fundit, në Itali janë shtuar shtrimet në terapi intensive, ndërsa janë 4613 të shëruar. Që nga fillimi i pandemisë, totali i rasteve është 4,818,705, ndërsa kanë humbur jetën 132,491./ Opinion.al

Pas