Bota

Rusia: 3687 objekte ushtarake ukrainase janë shkatërruar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:43 - 13/03/22 |
Opi Nion

3687 objekte ushtarake ukrainase janë shkatërruara nga Rusia, ka thënë zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes ruse.

Zëdhënësi i mbrojtjes ruse, Igor Konashenkov ka thënë se 3687 objekte ushtarake ukrainase janë shkatërruar deri më tani nga trupat e Vladimir Putin, sipas një agjencie lokale të lajmeve.

Ndërsa së fundmi është sulmuar baza ushtarake pranë Lviv, ku raportohet për persona të vratë dhe shumë të plagosur./Opinion.al

Pas