Bota

“Baza ushtarake u godit me 30 raketa”, Ukraina: Ka të vrarë dhe të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:57 - 13/03/22 |
Opi Nion

Nëntë persona kanë mbetur të vrarë dhe 57 janë plagosur pas sulmit të trupave ruse në bazën ushtarake të Lviv.

Shifrat janë bërë të ditura nga guvernatori rajonal i Lviv, Maksym Kozytsky.

Autoritetet tani po punojnë për të shuar zjarrin në bazë, tha ai në një konferencë për shtyp.

Kozytsky tha se Rusia gjuajti më shumë se 30 raketa në objektin ushtarak të Yavoriv, në Ukrainën perëndimore.

Ndërsa një numër autoambulancash janë parë duke shkuar në drejtim të bazës./Opinion.al

Pas