-U tha në Opinion

Rushaj: Ambasadorja Kim takoi deputetë të PD lidhur me “çështjen” Berisha


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:07 - 20/09/21 |
el ida

Nënkryetari i PD-së Alfred Rushaj tha gjatë një interviste në emisionin “Opinion” se një pjesë e deputetëve të kësaj force kanë patur disa takime me ambasadoren Kim dhe zyrtarë amerikanë, pas shpalljes së ish-kryeministrit Berisha preson non grata nga SHBA.

Fevziu: Është e vërtetë që ambasada ka thirrur disa deputetë të PD për t’u sqaruar lidhur me këtë çështje?

Rushaj: Unë nuk jam një nga ata, por në dijeninë time ka patur takime mes zyrtarëve amerikanë dhe ambasadores lidhur me këtë çështje./Opinion.al

Pas