Bota

Rusët shkatërrojnë rafinerinë më të madhe të naftës në Ukrainë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:35 - 03/04/22 |
Opi Nion

Forcat ruse shkatërruan rafinerinë më të madhe të Ukrainës në Kremenchuk gjatë një sulmi raketor të premten, më 1 prill.

Kyiv Independent raporton, duke shtuar se Moska vazhdon të synojë depozitat e naftës në vend, duke përfshirë në Lviv dhe Dnipro ditët e fundit.

Këtë mëngjes, një bastisje ruse goditi gjithashtu një depo karburanti në Odessa, sipas raportimeve të mediave. Ministria ruse e Mbrojtjes konfirmoi më pas se kishte “shkatërruar një rafineri nafte dhe tre objekte të depozitimit të karburantit në afërsi të qytetit të Odessës./Opinion.al

Pas