Kronikë

Parashuta me flamur francez rrëzohet në plazhin e Spillesë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:54 - 03/04/22 |
Opi Nion

 Një parashutë është rrëzur mesditën e sotme në plazhin e Spillesë, ndërsa ende nuk ka të dhëna për situatën e parashutistit. Lajmin e ka bën të ditur abc neës, që shprehet se parashuta mbante flamurin francez dhe është është rrëzuar në zonën e plazhit, te Guri i Lëmuar.

Në vendin e ngjarjes ka mbërritur ekipi mjekësor i urgjencës kombëtare dhe disa patrulla të kufirit në drejtorinë e Durrësit.

Gjendja shëndetësore e parashutistit nuk dihet ende ndërsa, patrulla e konstaton në rreth 200 metra nga bregu i detit, në drejtim të zonës së Karpenit.

Pas