Te Fundit

Rruga “Edi Rama”?  Berisha: Rama si Don Korleone


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:30 - 31/08/15 |
b.f

 

TIRANË- Me një kërkim të thjeshtë në ‘google map’ me “Edi Rama” nje rruge ne fshatin Surrrel, Dajt, shfaqet me emrin e tij. Ende nuk dihet se si e ka marre emrin e tij kjo rruga qe ndodhet fiks në zonën ku banon Kryeministri.

Ish-kryeministri Berisha ka qenë i pari që ka reaguar pas lajmit në media për rrugën ‘Edi Rama’.

“Rama si don Korleone, i ve emrin e vet rrugës ku banon në Surrel!”, shkruan Berisha në profilin e tij në Facebook. “Po ju rikujtoj këtu se sarajet e tij në Surrel janë simboli më i shemtuar i korrupsionit”, vijon më tj ish-kryeministri. “Në vitin 2011 ai deklaroi se kishte si kursime vetem 3 mije euro, nderkohe qe vetem pigmenti i betonit ka kushtuar 76 mijë euro dhe në hipoteke ka deklaruar se token truall te sarajeve e ka blere me 2$ metrin katror ne nje kohe kur aty toka shitej me 50$ metri katror. Tani prisni kur te shpalle rrugen prone personale”, përfundon komentin Berisha.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Ky rama eshte e vertete se deklaroi se kur u martua heren fundit mori 3 mije euro kredi ndersa orat e florirta I nderron perdite si breket e shukriut…keshtu ne te folur jane goxha burra keta rilindasit…

Pas