Te Fundit

Rikthehet në vendlindje,  vritet për ujin 28 vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:47 - 31/08/15 |
b.f

 

LUSHNJE– Një i ri është qëlluar për vdekje në fshatin e tij të lindjes, Lybesh në Beratit mëngjesin e së hënës. Namik Gjoka banues në Lushnje kishte shkuar në fshatin e tij të lindjes për të parë pronat. Ay ka debatuar me komshiun, Fatmir Bregu për vijën e ujit.

Konflikti ka agravuar dhe në gjaknxehtësi, Fatmir Gjika, ka qëlluar me pistoletë në drejtim të 28 vjecarit duke e lënë të vdekur në vend. Autori është larguar nga vendi i ngjarjes.

Rreth mesditës, policia ka arritur të lokalizojë dhe të rrethojë zonën ku qëndronte i fshehur autori i vrasjes. Policia dhe forcat RENEA po negociojnë në telefon me autorin me qëllim dorëzimin e tij. Ai ndodhet i fshehur në një godinë të pabanuar në fshatin Fushë-Peshtan. Sipas njoftimit të policisë së Beratit autori nuk ka pranuar të dorëzohet duke kërcënuar se do të vetëvritet. Ndërkohë po mbahet në rrethim nga policia e cila po vijon ende negociatat me të.lajmi ne perditesim…

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas