Aktualitet

Rritja e çmimeve/I riu në karrocë-Ramës:Mos na hidhni më dhè sipër,po vdesim urie


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:28 - 10/03/22 |
Opi Nion

Një i ri invalid ishte pjesë e protestës që po zhvillohet para Kryeministrisë për rritjen e çmimit të naftës.

Ai tha se edhe pse është mbi rrota sot e ndjen vetëm në këmbë më shumë se kurrë.

Ai iu lut kryeministrit Rama që të bëj diçka për të zgjidhur këtë situatë ose “populli do të bëj punën e vet”.

Nëse kjo protestë vazhdon të vijnë të gjithë këtu, si unë. Edhe pse jam mbi rrota e ndje veten në këmbë më shumë se kurrë. Duhet të jemi të gjithë në shesh, sepse nuk e lejojmë shtypjen. Mos na hidhni më dhè sipër. Po vdesim urie. Do lutem që mos i bë të zhyten shqiptarët më thellë. Unë jam një nga të paktët që mund të jem aktivë dhe mund ta ndjej veten të privilegjuar, por kur shoh pjesën tjetër që kam qenë në shtëpitë e tyre, që rrinë 24 orë në shtrat, duke krijuar plagë dhe strese, ta themi si një burg, burgu është shumë pak. Ndaj të lutëm zoti kryeministër, e gjithë qeveria bëni diçka, ose populli do të bëjnë punën e vet”, u shpreh i riu./Opinion.al

Pas