Bota

Rritet numri i viktimave nga COVID-19 në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:57 - 01/06/21 |
Opi Nion

Është rritur numri i viktimave dhe rasteve me COVID-19 në Itali.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 93 qytetarë, ndërsa janë shënuar 2 483 raste të reja me COVID-19 nga 221 818 teste të kryera.

Betejën me Covid në orët e fundit e kanë fituar 10 313 persona, ndërkohë është ulur numri i pacientëve në kujdesin intensiv, ku aktualisht janë vetëm 989 persona.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me Covid 4,220,304 persona mes të cilëve kanë humbur jetën 126,221 qytetarë./ Opinion.al

Pas