Bota

I dënuari në Bjellorusi, tenton të vetëvritet në sallën e gjyqit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:57 - 01/06/21 |
Opi Nion

Një aktivist i arrestuar ka tentuar të vetëvritet në sallën e gjyqit në Bjellorusi.

Stepan Latypov, preu fytin e tij gjatë seancës në Minsk pasi tha se familja e tij dhe fqinjët do përballen me ndjekjen penale nëse ai nuk deklarohet fajtor.

Pamjet e publikuara tregojnë momentin kur Latypov të shtrirë në një stol prej druri brenda vendit të të dënuarve, ndërsa oficerë policie qëndronin mbi të dhe të pranishmit ulërasin. Ndërkohë  bëhet me dije

se ai është arrestuar në një shesh të Minskut një vit më parë që u bë i njohur nga disa banorë dhe media lokale si “Sheshi i Ndryshimit”./ Opinion.al

 

 

Pas