Te Fundit

Real Madrid zyrtarizon trajnerin e ri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:22 - 01/06/21 |
Opi Nion

Carlo Ancelotti do të jetë zyrtarisht trajneri i Reali i Madridit për tre sezonet e ardhshme. Lajmi është bërë i ditur nga vet klubi përmes një deklarate për mediat.

Po ashtu bëhet me dije se nesër do të zhvillohet dhe ceremonia e nënshkrimit të  marrëveshjes ku do të jetë dhe Presidenti Florentino Pérez.

Ndërkohë pas nënshkrimit të kontratës, Carlo Ancelotti do të ketë dhe një konferencë për mediat në orën 18:00.

Reali i Madridit deri në fund të sezonit u drejtua nga Zinedine Zidan, po ky i fundit u largua pasi ishte ndjerë i fyer nga skuadra./ Opinion.al

 

Pas