Rajoni

Rritet numri i viktimave nga COVID-19 në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:55 - 14/03/21 |
Opi Nion

Greqia vijon të shënojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve me COVID-19. Në 24 orët e fundit, autoritetet shëndetësore helene raportojnë se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 53 persona nga COVID-19.

Gjithashtu, gjatë 24 orëve u konfirmuan 1,626 raste të reja me koronavirus.  Atika vijon të jetë rajoni më i prekur, me 834 të prekur sot.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 221.147, ndërsa ai i viktimave ka shkuar në 7,091./Opinion.al

Pas