Aktualitet

Rrëzohet ngritja e Komisionit për Investimet Strategjike Alibeaj:Skemë korruptiveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:29 - 20/06/22 |
Opi Nion

Partia Socialiste ka hedhur poshtë kërkesën e grupit parlamentar të PD, për ngritjen e Komisionit Hetimor për Investimet Strategjike.

Mënjëherë më pas ka reaguar Enkelejd Alibeaj, i cili është shprehur se është shkelur Kushtetuta dhe ligji për komisionet hetimore.

Alibeaj ka paralajmëruar se do të ndjekin të gjitha rrugët ligjore për komisionin hetimor.

“Skemë korruptive, u shkel Kushtetuta dhe ligji për komisionet hetimore. Kërkuam që të hetoheshin të gjitha pikat e miratuara nga Komisioni për Investimet Strategjike. U shkel kushtetuta për rrëzimin e kërkesës për ngritjen e komisionit hetimor. Do të ndjekim të gjitha rrugët ligjore për komisionin”, u shpreh ai.

Pas