Aktualitet

Rrezikoi banesat, fiket zjarri në OroshBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:21 - 07/06/22 |
Opi Nion

Është fikur vatra e zjarrit në Orosh të Mirditës, i cili ditën e djeshme kërcënoi banesat në fshatin Elgjin.

Mësohet se për shuarjen e zjarrit janë mobilizuar 54 efektivë të Forcave të Armatosura si dhe banorë të zonës.

Tashmë në zonën e Oroshit është shmangur mundësia për krijimin e vatrave të zjarrit, ndërsa autoritetet qëndrojnë në gatishmëri.

Pas