Aktualitet

Tradhëti nga Ilir Meta? Berisha: S’i druhem aspakBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:50 - 07/06/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha në një prononcim për mediat ka lënë të hapur mundësinë se me Ilir Metën do të bëjnë opozitë kur ky i fundit të përfundojë mandatin si President.

Berisha u shpreh se asgjë nuk i pengon për të bërë betejë kundër Ramës.

Pyetje: Pasi zoti Meta të lerë presidencën a do të bëni së bashku opozita?

Berisha: Pa diskutim. Ajo është normal nëse kemi diferenca të tilla asgjë nuk na pengon ne betejën kundër Ramës

Po ashtu Kreu i PD, Sali Berisha është pyetur nga gazetarët nëse i druhet një tradhtie të Ilir Metës. Ai ka deklaruar se nuk i druhet aspak.

Pyetje: Meta nuk e ka mohuar dhe as pohuar bashkëpunimin e Ramën, a i druheni një tradhtie?

Berisha: Jo nuk i druhem asnjë tradhtie.

Pas