Life Style

Rreth kësaj moshe gratë kanë më tepër dëshirë për të kryer marrëdhënie


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:27 - 08/10/18 |
el ida

Kur kanë më shumë nevojë për seks femrat?

Përgjigjja që mund të mendonit do të lidhej me moshën e re, te vajzat që janë në të 20-tat. Por, jo!

Studimet  kanë dalë në përfundimin se femrat janë shumë më të interesuara për seks, në të 30-tat dhe 40-tat e tyre. Hulumtuesit gjithashtu kanë vënë re se tek femrat e kësaj moshe në krahasim me të kaluarën iu është rritur shumë siguria në shtrat.

Si pasojë e frikës nga menopauza e hershme, gratë bëhen më të frustruara. Si pasojë  dhe duan më shumë seks, ndaj dëshira për marrëdhënie dominon tek mosha 30-40 vjeç.

Pothuajse 75% e femrave të anketuara kanë qenë të frikësuara nga menopauza.  Po e njëjta shifër e grave  kanë deklaruar, se kjo nuk i ka penguar në marrëdhënie.

Pas