Kryesore

Rrëshkitje dherash, bllokohet qarkullimi në Rrugën e Arbrit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:31 - 03/04/22 |
Opi Nion

Qafa e Murrizit në Rrugën e Arbrit është bllokuar për shkak të rrëshkitjes së dherave si pasojë e motit të keq dhe me reshje.

Edhe pse po punohet në të dyja anët, nga Dibra dhe Tirana, një masiv i madh dheu i shembur pak metra larg hyrjes së tunelit, vazhdon ta mbajë të bllokuar qarkullimin e mjeteve në drejtim të Tiranës dhe qyteteve të Qarkut Dibër.

Ndërkohë, mjetet po përdorin për lëvizje aksin e vjetër rrugor./Opinion.al

Pas