Sport

Florian Marku ndan videon e fitores: Puna është shpërblyer


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:54 - 03/04/22 |
Opi Nion

Pas ndeshjes së një ditë më parë, ku në raundin e katërt fitoi duke nxjerrë knock out kundërshtarin, boksieri shqiptar Florian Marku ka një reagim në rrjetet sociale. “Falë Zotit e gjithë puna është shpërblyer. Faleminderit skuadrës sime dhe kujtdo që më ka mbështetur. Shihemi së shpejti”, shkruan ai në tuiter. Njëkohësisht në video, Marku ndan me ndjekësit momentet e fundit të ndeshjes. Boksieri mbrojti kështu titullin IBF International në peshat e lehta, përballë Chris Jenkins. “Unë jam ende duke mësuar, mos harroni se kam vetëm tre vjet në lojën e boksit. Chris fitoi titullin britanik dhe shumë njerëz e shmangin. Por dëgjoni, më sillni Amir Khan herën tjetër, unë do ta thyej atë”, u shpreh Marku./Opinion.al

Thank god, all the hard work paid off! Thank you to my team and everyone supporting. I’ll see you soon! @boxxer @SkySportsBoxing pic.twitter.com/M4BwURPbFp

— Florian Marku 👑 (@FlorianMarku92) April 3, 2022

Pas