Aktualitet

Reshjet e dëborës, bllokohen disa fshatra në Skrapar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:14 - 03/04/22 |
Opi Nion

Disa fshatra janë bllokuar nga dëbora në Skrapar, trashësia e së cilës arrin 20 deri në 25 cm.

Edhe pse raportohet se të gjitha akset nacionale të qarkut të Beratit janë të hapura dhe me qarkullim të pandërprerë, 4 fshatra rreth malit të Tomorrit janë të izoluar nga dëbora, ndërkohë që nën pushtetin e dëborës 6 fshatra të tjerë, ku kalohet ne zinxhirë.

Fshatrat: Gjerbës, Dëvri dhe Backë janë të izoluar nga dëbora, ndërkohë që fshatrat: Leshnje, Potom, Tomorr, Qafë Dëvri, Zaloshnje dhe Zhepë janë nën pushtetin e dëborës dhe të kalueshme vetëm me zinxhirë.

Sipas informacioneve, nuk ka mungesë të energjisë elektrike në asnjë fshat të qarkut të Beratit. Në disa akse raportohet prezencë ngricash në rrugë, ku më problematik është aski Bogovë-Skrapar, ku duhet të tregohet kujdes në qarkullim.

Pas