Aktualitet

Rrëfimi shokues i një nëne ruse/ Si e lidha vajzën me zinxhirë që të mos shkonte me ISIS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:37 - 28/11/15 |
b.f

Një nënë e dëshpëruar ka folur me shumë emocione se si ajo ka lindur një “monstwr”. Fjala është për vajzën e saj 20 vjeçare, e cila është larguar nga Rusia për tu martuar me një xhihadist nga Grupi Islamik.

Nëna e saj, Shakhla Bochkaryova, me të marrë vesh lajmin se vajza e saj dëshiron të bashkohet me ISIS ka thënë se ajo e kishte lidhur me zinxhirë nw radiatorin e makinws. Ajo ka thënë se vajza e saj ishte magjepsur nga një xhihadist i cili e kishte lutur atë të bëhej gruaja e tij e katërt, shkruan Daily Mail.

“Është e vështirë për çdo nënë. Sigurisht, asnjë nënë nuk do ta pranonte se fëmija i saj është një përbindësh”,- ka thënë Shakhla.

Fatmia Dzhafarova, është vetëm 20 vjecare. Ajo madje ka lavdëruar terroristët të cilën kryen masakrën në Paris dhe ata që rrëzuan avionin turistik rus mbi Sinai. Për këtë ka pasur shumë reagime të ashpra ana e rusëve. Ata e kanë quajtur atë si të sëmurë, prostitutë e ISIS si dhe i kanw dhwnw një mesazh duke i thënë asaj të digjet në ferr, transmeton Express.

Vajza para obsesionit me islamin radikal, ishte një adhuruese e modës, tha nëna e saj.

Nëna e saj është pjesë e një organizate myslimane, kurse babai i saj është ortodoks por nuk e praktikon fenë. Por Fatima nuk është vajza e vetme që ka shkuar në ISIS për t’u martuar. Ka edhe shumë të tjera që e kanë bërë këtë.

fatima 2

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas