Aktualitet

Sondazhi i Opinion/ Rivalitet mes femrave në Partinë Demokratike 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:37 - 28/11/15 |
b.f

Sondazhi i publikuar në Opinion.al, për politikanin më aktiv të Partisë Demokratike ka patur zhvillime të reja, por duket se ato që e kryesojnë janë dy femra, të cilat po rivalizojnë në numër votash.

Ish-kryetarja e kuvendit Jozefina Topalli, ka arritur të dalë e para deri dhe te thelloje rezultatin në këto momente, duke shënuar një numër prej 1166 votash, ( ora 13:10) duke lënë pas deputeten Albana Vokshi, me 780 vota.

Vlen të kujtojmë që zonja Topalli është ngjitur në këtë sondazh, ku edhe numri i votuesve është rritur ndjeshëm, po të kemi parasysh që  mesditën e 25 Nëntorit listën e kryesonte, Albana Vokshi me 230 vota.

Nderkohe, mesditen e djeshme diferenca ishte shume e vogel dhe Topalli kryesonte me  654 vota, ndërkohë që Vokshi renditej e dyta me 636 vota.

Astrit Patozi vijon të mbetet një figurë e votuar, i treti në këtë listë, por i pari nga meshkujt, ndjekur nga Oerd Bylykbashi.

Ndërkohë, i fundit në renditje, me vetëm 18 vota, është deputeti Edmond Spaho.

Sondazhi vazhdon të jetë i hapur për një javë dhe rezultati bëhet i njohur për secilin nga vizitorët e faqes, pasi ka votuar.

 

sondazhi

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. Albana vokshi deputete ??
    Ajo mban era kurve nje ore larg !
    Shqipetaret nuk jane ne terezi …
    Populli eshte injorant i ka hak keto lloj deputetesh qe kemi ..

Pas