Aktualitet

Rikthimi në burg i Bllakos, gazetarja: Dyshime nga SPAK se mund të largohej nga ShqipëriaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:36 - 09/11/22 |
Opi Nion

Gjykata e Posaçme e Apelit vendosi këtë të mërkurë të rikthejë në burg ish-deputetin e PS, Alqi Bllako me kërkesë të SPAK.

Sipas gazetares Klodiana Lala, Prokuroria e Posaçme ka kërkuar ashpërsim të vendimit duke argumentuar se ka prova dhe fakte dhe se ka rrezik që Bllako të largohet nga Shqipëria.

“GJKKO vendosi të pranojë Apelin e SPAK. Bllako ishte i pranishëm në seancë gjyqësore. SPAK ka kërkuar të prishje vendimi shkallës së parë dhe të ashpërsohej asaj duke argumentuar se ka prova dhe fakte dhe se ka rrezik të largohet nga Shqipëria”, raportoi gazetarja Klodiana Lala.

Pas